You are hereRucphen

Rucphen


By dommeled - Posted on 21 January 2011

Datum # Leden Route Afstand Chauffeur Ritkapitein
20 Mar 38 leden Rucphen 91 KM IvoSmitX
WeekendNr Weer Temp Windrichting Windkracht
1104 Zonnig 11 C ZW 2

Vandaag rijden we een traditionele rit, daarmee bedoel ik, een rit die we al jaren op het programma hebben staan onder mooie weersomstandigheden. Het begint wel aan de frisse kant maar van verschillende kanten hoor ik gaandeweg de rit veel spijt omdat velen zich warm hebben aangekleed.

Tijdig (te vroeg?) vertrekken we vanaf de Boulevard. Na enkele kilometers halen o.a. Sjel en Piet de groep met een verkleurd hoofd bij. Naar mijn idee waren we stipt om 9 uur weg en als ik bij thuiskomst mijn hartslagmeter check dan is het zelfs 9:01 geweest!
 
Opnieuw zien we vandaag John Mens haast continu op kop van de groep. Zelf maak ik ook de nodige kilometers vooraan maar omdat ik voor mijn gevoel de week ervoor tijdens de Borchwerftraining erg diep was gegaan probeer ik me nu wat meer in de groep op te houden. Toch voelt m'n huidige conditie goed aan en ik neem me zeker voor vandaag mezelf in de finale weer eens te testen.
 
Vandaag rijden ook 2 jongere liefhebbers met ons mee, naar later blijkt op advies van een van onze leden die deze jongens een keer op woensdagavond heeft gesproken. Ik doel hiermee uiteraard op de jongens met respectievelijk een cervelo-trui en een landbouwkrediet-trui. In elk geval goed dat we als TC (let op, niet een WV....) ook de belangstelling van jongere wielerliefhebbers trekken.
 
Tijdens de rit stopt mijn fietscomputer telkens met tellen zodat ik niet in staat ben de eigen snelheid te bewaken. Zodra ik richting Stampersgat richting de 50 per uur ga wordt ik direct door Daan teruggefloten. 't Gaat ook zo makkelijk....
 
Verder kan ik me van tijdens de rit weinig vermeldenswaardige feiten herinneren buiten dan dat de ritcommissaris van de dag een iets of wat kortere route van Rucphen naar Schijf neemt. Direct na Nispen komt er een treintje met A-renners naar voren, kennelijk om vandaag Richard in goed positie te plakken. Pff, moet ik daar ook weer rekening mee gaan houden....
 
Het begin van de finale wordt ingeluid door Charl en Rob, zij voeren een stevige versnelling door waar niemand op reageert. Ik zet dan ook meteen aan en rij zonder al teveel moeite in een ruk het gat dicht, wie weet is dit wel een goede vlucht.... Maar na 1 overname van mijn kant zie ik achter me de groep onder aanvoering van John Mens (blijft maar doorgaan) terugkomen. Ik handhaaf me wel bewust voorin in de verwachting dat op de Schouwenbaan wel weer een volgende uitval komt. Die zijn er inderdaad de nodig. Daan schudt even aan de boom maar als hij omkijkt en in mijn gezicht kijkt zakt natuurlijk meteen de moed in de schoenen.... Ook Rene gaat zich met het spel bemoeien en ik vermoed al dat die vandaag vooral in dienst van zijn sprintvriend Charl zal rijden. Die heeft vandaag immers meesterknecht Frenk niet aan zijn zijde!
 
Toch blijft het pak overwegend bij elkaar. Op de Westelaar dreigt even een sterke groep met Daan, Rob, Charl en Rene weg te rijden maar vandaag lukt dat toch niet. Hierbij wil ik zeker het goede rijden van onze kampioen noemen die zowel attakeert als remonteerd..... In de chicane kom ik met Hylke op kop van de groep. Hylke houdt een hoog tempo aan en kennelijk laat achter mij iemand een gat vallen want we zijn een meter of 5 los. Dan komt Johan den Boer ineens hard voorbij en jammer genoeg gaat hij dan net iets te hard zodat ik niet kan reageren. De groep reageert echter ook niet en Hylke en ik blijven er tussen zwemmen. Achteraf had ik wat sneller van Hylke moeten overnemen. Zodra ik dat doe merk ik dat 't beste bij Hylke er dan af is en rij ik alleen naar Johan toe die dan ook wat stil lijkt te vallen, nou ja stil, mede doordat Hylke toch weer terugkomt komen we wel wat dichterbij maar de laatste 10 meter krijg ik net niet dicht mede omdat dan toch de groep ons als springplank gebruikt en over mij en Johan heen dendert. JA, ook de sluwe Richard sluipt weer gewoon met de eersten mee. 't zal toch weer geen waar zijn. Ja, toch, 't is waar. Desalniettemin, knap en chapeau plakker! Rene trekt min of meer de sprint aan en Charl bevestigd voor 't eerst in 2011 zijn reputatie van afmaker. Zelf eindig ik met veel tevredenheid middenin de groep. Ja, wel achter Richard maar die zat weer achter Daan....
 
Bij de B wint vandaag Ludy Marcus na een sterk gereden finale. Graag nodig ik hem, of Jos?, uit om via commentaar daarvan verslag te doen.....
 
Reinier Goosens
 
 
B-verslag
 
Lekker weer (hard fietsen).....
 
Prachtig weertje en een grote groep, animo genoeg in ieder geval. Had overigens met mijn driekwart broek en zomerhandschoentjes het eerst uur toch wel wat last van de kou. Heb regelmatig mijn vingers even warm moeten blazen, maar naarmate de ochtend vorderde was ik blij met mijn "zomerse" outfit.
Tijdens de rit had ik geen beste benen, maar gezien het feit dat ik vorige week naar een domme (leg ik zo nog wel uit) derde plek was gereden, gaf me moed voor de komende finale. Weliswaar de Tol, dus niet de meest selectieve van de 3, maar met dit windje moest het wel gaan lukken om een gooi te doen naar mijn eerste etappezege, zoals John M het wel eens noemt.
 
De splitsing was nog maar net een feit, of Sjel besloot om vol gas te geven. Voor mij een mooie gelegenheid om eens te kijken hoe de vorm van iedereen er voor stond. Zag dat dat dik in orde was, want voor mijn gevoel kon iedereen makkelijk volgen, ook al bleef het hoge tempo de hele finale lang bestaan. Aanvallen van oa Mark de K, die naar eigen zeggen in de 50 weg reed, werden wederom makkelijk gepareerd door de groep. Zag al een tijdje aankomen dat er een grote kans bestond dat het wel eens op een sprint uit zou kunnen draaien en das fijn.......want dat ligt me normaal gesproken wel...
 
Ik zat tot achter de Tol vrij ver naar achteren en besloot om eens een stukje verder naar voren te gaan zitten, omdat ik Bas of Mark toch nog wel verwachte met een ultieme poging. Als die mannen echt in vorm zijn gebeurd dat ook regelmatig, maar net zoals vorige week was het beste er bij deze beulen er wel af en kon ik positie gaan kiezen voor de sprint.
Zat de laatste 400 meter in derde stek achter Frank T en Ludi, dus zat gebeiteld en als gegoten...
Ludi ging de sprint aan en Frank pakte zijn achterwiel, dus tot op dat moment geen vuiltje aan de lucht, maar op 100 meter van de streep laat Frank het ineens lopen en moet ik in volle verbazing het gaatje naar Ludi dichtrijden die al gauw een meter of 10 heeft gepakt.
Hij reedt echter zo sterk door dat ik op een wiel strande en Ludi een welverdiende zege zag pakken!
Na de streep vraag ik aan Frank wat de bedoeling was van zijn actie en hij legt uit dat hij niet helemaal fit was.
Kan gebeuren, maar laat dat even eerder weten.....kan ik wat attenter zijn om de man met de enorme kuiten evt te achterhalen.
Ach....eerst een derde stek, nu een tweede.....aanstaande zondag misschien de bloemen en een kus van de rondemiss.....maar het zal wel een roemloze tiende stek en een lauwe bak thee worden....
 
Ps.....die domme derde plek lag opgesloten in het feit dat ik afsprinte op het bordje Halsteren en daar ook daadwerkelijk als eerste mijn wiel voorbij drukte en toen tot mijn ongeloof zag dat Frank en Perry nog doorsprinten tot aan de dubbele streep.............lekker bezig Beer....das pas 1,5 jaar zo.....
 
Groeten,
BvB